Oda – tai didžiausias ir nuolat besikeičiantis žmogaus organas, kiekviename amžiaus tarpsnyje reikalaujantis vis kitokios priežiūros. Tai, kas tikdavo paauglystės laikotarpiu, netenka galios brandesniame amžiuje. Apie odos priežiūros ypatumus, įvairiais gyvenimo etapais, kalbamės su „Biofirst“ klinikos dermatovenerologėmis.

15+ Aknė – rimta odos liga

Gydytoja dermatovenerologė Augustė Sutkutė:

„Grožis paaugliams neretai yra svarbiau nei sveikata, todėl daug kur prarandamas saikas. Tai, kaip oda rūpinamės nuo pat jaunų dienų, lems jos būklę vyresniame amžiuje. Viena didžiausių odos problemų paauglystės laikotarpiu – aknė. Populiaru manyti, kad aknė yra tiesiog savaime praeinantis paauglystės požymis. Iš tiesų tai – odos liga, todėl nederėtų užsiimti savigyda. Labai svarbu nedelsti, nes net pagydžius užleistą aknę, vėliau tenka kovoti su padariniais – randais ir pigmentinėmis dėmelėmis. Gydymo metodų yra daug ir įvairių, tačiau turint galimybes visada rekomenduoju vieną moderniausių procedūrų – aknės gydymą lazeriu. Šios procedūros slopina riebalinių liaukų veiklą, naikina aknės bakteriją, mažina uždegimą ir šviesina dėmeles.“

25+ Svarbiausia – teisingi įpročiai

Gydytoja dermatovenerologė Sandra Bytautienė:

„Saugoti savo odą nuo saulės spindulių reikia visą gyvenimą, bet šiame amžiaus tarpsnyje tai tampa ypač svarbu. Juk nenorite pagreitinti odos senėjimo procesų, pigmentacijos ar išsiplėtusių kapiliarų susidarymo? Iki trisdešimties dar tikrai nereikia stiprių „anti-aging“ produktų, net atvirkščiai, jie gali prišaukti aknę, tačiau tai – pats laikas pradėti naudoti stangrinamąjį paakių kremą. Jei kova su akne dar nebaigta – pastebima, kad jos lokalizacija persikelia į kaklo sritį, kas rodo sąsają su hormoninėmis problemomis. Jeigu uždegimo sukelta aknė (kuomet stebimi pūliniai ir raudoni bėrimai) jau praėjusi, laikas pasirūpinti jos padariniais – randais ir pigmentinėmis dėmėmis. Jie efektyviai įveikiami lazerinėmis procedūromis ir odos šveitimu natūraliomis rūgštimis. Kitas šiuo laiku odai įtaką galintis daryti veiksnys – nėštumas. Jo metu būtina itin atidžiai saugoti odą nuo išsausėjimo, saulės poveikio ir agresyvaus odos šveitimo, nes tai gali lemti pigmentacijos pakitimus“.

35+ Senėjimas nevyksta tolygiai

Gydytoja dermatovenerologė Justina Ūsienė:

„Nors kolageno odoje pradeda mažėti sulaukus vos dvidešimties, akivaizdūs pokyčiai išryškėja kiek vėliau. Prisiminkite – senėjama ne pamažu, o tam tikrais šuoliais. Vienas jų – 36-40 metų.

Šiuo laiku oda tampa plonesne, todėl išryškėja smulkios raukšlelės (ypač aplink akis ir lūpas), pradeda silpti veido raumenys. Dienai rekomenduoju rinktis lengvesnes priemones, apsaugančias nuo neigiamo išorės poveikio ir UV spindulių, o nakčiai stipresnės koncentracijos atjauninančius serumus, kaukes ar specializuotus naktinius kremus.  Kosmetika, tinkanti jaunoms merginoms, gali pridaryti daug rūpesčių trisdešimtmetėms ir atvirkščiai. Šiuo laikotarpiu, ypač po vasaros, pasireiškia pirmieji veido rožinės požymiai – išryškėja smulkūs kapiliarai ir nepraeinantis veido odos paraudimas. Tokias veido odos problemas sėkmingai sprendžiame lazerio procedūromis, tačiau nesisaugant saulės ir toliau, rožinė gali progresuoti į sunkesnes uždegimines formas. Kartą per metus siūlau atlikti mezoterapijos kursą: oda taps skaistesnė, lėtės senėjimo procesai. Truputis botulino toksino šiuo laiku padės sumažinti pykčio raukšlę kaktoje ar „žąsų kojeles“ akių kampučiuose.“

45+ Odos pokyčius lemia hormonai
Medicinos mokslų daktarė, gydytoja dermatovenerologė Silvija Kontautienė:

„Šiame amžiaus tarpsnyje, odos atsinaujinimo procesas sulėtėja. Elastino ir kolageno skaidulos lūžinėja, storėja ir kietėja, todėl oda sausėja, labiau išryškėja raukšlės, aiškiai pasimato kiek žalos odai padarė saulės spinduliai. Efektyvi atjauninanti procedūra – frakcinis veido odos atjauninimas lazeriu. Rezultatai matomi vos po vienos procedūros, o pašalinus pažeistą odos sluoksnį yra stimuliuojama kolageno gamyba. Po keturiasdešimtmečio, bent du kartus per metus rekomenduoju atlikti PRP injekcijas. Jos lėtina odos senėjimą bei skatina jos atsinaujinimą“.

55+ Svarbiausia - odos drėkinimas

Gydytoja dermatovenerologė Giedrė Gajauskienė:

"Hormoniniai pokyčiai sukelia odos išsausėjimą ir elastingumo mažėjimą, todėl, nors tinka tos pačios priemonės, kurios buvo naudojamos anksčiau, jų naudojimas turi būti dažnesnis, kaip ir apsilankymai pas odos priežiūros specialistus. Svarbiausia odą drėkinti, su pacientėmis dažniausiai sudarome odos priežiūros planą, įtraukdamos ir estetinės medicinos procedūras – PRP terapiją, biorevitalizaciją, mezoterapiją, lazerines procedūras. Prižiūrint savo odą, jau galima viskas. Kokybiškų priemonių ir procedūrų dėka, kai kuriuos senėjimo požymius panaikiname, kitus pristabdome. Pravartu organizmą papildyti ir maistinėmis medžiagomis, kurių jis gamina vis mažiau. Tai gali būti tiek geriamoji hialurono rūgštis, tiek kolagenas. Odos senėjimas yra natūralus procesas, tačiau šiandieninės estetinės medicinos galimybių dėka, kiekvienas turime galimybę rinktis, kaip greitai tai įvyks“.

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu