Naujiena - alergijų testas atliekamas odos lopo mėginiais!

Vienintelis tyrimas, kuriuo galima nustatyti daugelį kontaktinių alergenų – lopo mėginiai. Sergančiųjų alerginiais susirgimais, tarp jų, itin dažnai ir kontaktine alergija skaičius nuolat auga. Prieš gydantis alerginius susirgimus būtina sužinoti, kas dėl jų atsiradimo kaltas, o nustatyti kam konkrečiai yra alergiškas žmogus galima tik atlikus išsamius tyrimus.

Odos lopo testai su įvairiais alergenais labai efektyvūs nustatant galimas alergijos priežastis arba bent jau svarbius ją provokuojančius veiksnius.  Šiuo testu odos lopo aplikacijos vietoje siekiama sukelti lokalų odos uždegimą, primenantį ligonio odos uždegimą. Odos lopo testas - gana paprastas, bet labai informatyvus metodas nustatant kontaktinės alergijos priežastis, padidėjusio jautrumo vaistams ar maisto produktams reakcijas.

„Biofirst“ klinikoje galite atlikti „Chemotechnique Diagnostic’s“ alergijų testą odos lopo mėginiais pagal standartinę Europos alergenų seriją. Šią standartinę seriją sudaro kvapiosios medžiagos, augalų ekstraktai, gliukokortikosteroidai, konservantai, dažai, gumos akceleratoriai, metalai, medikamentai, kt. Moksliniai tyrimai rodo, kad būtent šios medžiagos dažniausiai sukelia alergiją Lietuvoje ir kitose Europos šalyse.  „Chemotechnique Diagnostic’s“ jau daugiau nei 34 metus žinoma kaip pasaulinė lopo testų gamybos lyderė.

Kam rekomenduojamas šis tyrimas?

Nėra amžiaus ribų, kada galima atlikti šiuos testus. Tyrimas itin saugus todėl jį galima atlikti mažiems vaikams ir net kūdikiams.

Kaip tyrimas atliekamas?

Ant nepažeistos odos, dažniausiai nugaros srityje 48 valandoms užklijuojami specialūs hipoalerginiai pleistrai su dubenėliais, į kuriuos įdėta alergenų - vienu metu galima uždėti nuo 20 iki 60 medžiagų. Reakcija įvertinama 2 kartus: po 48 val. nuėmus pleistrą ir dar po paros, praėjus iš viso 72 val. Tada lyginami po pirmo ir antro vertinimo gauti rezultatai. Tyrimą atlieka tik gydytojai specialistai.

Ką reikėtų žinoti prieš tyrimą?

  • Savaitės bėgyje kol atliekamas testas reikėtų vengti intensyvios fizinės veiklos, baseino ir pirties.
  • 2 paras, kol užklijuotas testas, negalima atlikti krūtinės ląstos rentgeno tyrimų.
  • Odos lopo testai turėtų būti atlie­kami, kai nėra dermatito / egzemos paūmėjimo, o taip pat kai testo vietoje pacientas keletą dienų nevartoja loka­lių gliukokortikosteroidų preparatų.
  • Vadovaujantis etiniais principais odos lopo testai neatliekami nėščioms moterims, nors nėra jokių įro­dymų, kad jie galėtų pakenkti vaisiui.

 

Alerginio odos lopo testo kainos

Alerginio odos lopo testas (testo uždėjimas, nuėmimas, testas) 50 €
Alerginio odos lopo testo vertinimas 30 €