nerimo sutrikimaiSaikingas trumpalaikis nerimas neretai yra naudingas, tačiau kada jis užtrunka per ilgai ir būna per daug intensyvus, užuot pasitarnavęs, kenkia mūsų socialiniam gyvenimui, gerai savijautai,  pilnavertiško gyvenimo kokybei, o neretai tampa ir daug rimtesnių psichologinių ligų, kaip depresija, priežastimi. Kiekvienas atvejis būna individualus, o nerimą keliančių priežasčių gausybė, tad geriau susipažinti su nerimo sutrikimais gali padėti specialistas.

Apie nerimo sutrikimus kalbėjomės su psichiatre Daiva Petravičiene.  

Kokie veiksniai gali paskatinti atsirasti nerimo sutrikimus?

  • Nerimo sutrikimų išsivystymą gali paskatinti šie aplinkos veiksniai: skyrybos, darbo arba mokyklos pakeitimas;
  • Potrauminio streso sutrikimo išsivystymą gali paskatinti trauma bei kiti stresą sukeliantys veiksniai, pavyzdžiui, piktnaudžiavimas psichoaktyviomis medžiagomis arba mylimo žmogaus mirtis.

„Nerimas gali būti ir daugelio kitų ligų simptomas. Jeigu nerimą sukelia tam tikra liga, siekiant, kad ji išnyktų, pirmiausia reikia gydyti ją sukeliančią priežastį. Esant reikalui, pacientą reikėtų nukreipti pas tam tikrą gydytoją,“ – kalbėjo psichiatrė Daiva Petravičienė bei pridūrė, jog išvengti nerimo sutrikimų gali padėti tinkamas darbo ir poilsio režimas, streso vengimas, geras miegas bei sveika mityba.

Ar nerimo sutrikimams turi įtakos paveldimumas?

Psichiatrės Daivos Petravičienės teigimu, paveldimumas turi įtakos nerimo sutrikimams – pacientams, kurių pirmosios eilės giminaičiai yra turėję tokių sveikatos problemų, kaip panikos atakos, generalizuotas nerimo sutrikimas ar įvairios fobijos, tikimybė susirgti padidėja nuo 4 iki 8 kartų.

Kokiais atvejais reikėtų kreiptis į psichologą, o kada į psichiatrą?

 Jei nerimo ar panikos atakų epizodai kartojasi retai, iš pradžių galima kreiptis pas psichologą arba psichoterapeutą. Nerimo epizodams dažnėjant, intensyvėjant, ar prasidėjus panikos atakoms, reikėtų kreiptis pas psichiatrą, kuris skirs tinkamą medikamentinį gydymą.

Jūsų darbo patirtis – daugiau nei 22 metai. Ar galėtumėte papasakoti apie kokį nors atvejį iš savo gydymo praktikos ar pacientą, kuriam galbūt pavyko stebuklingai išgyti ar įveikti nerimą Jūsų pagalba?

„Nesenai buvo atvejis, kai į „Biofirst“ kliniką pasikonsultuoti atėjo moteris, kuri metus laiko nesėkmingai gydėsi vaistais nuo nerimo, kuriuos paskyrė šeimos gydytojas. Nerimo epizodai vis dažnėjo, stiprėjo, kol galiausiai prasidėjo nerimo atakos. Vaistų dozės vis didėjo, tačiau jokio pagerėjimo nebuvo. Kadangi paskirtieji vaistai galėjo sukelti priklausomybę, pasiūliau jai pradėti gydymą antidepresantais. Jau po mėnesio laiko pacientė atvyko patenkinta, nes panikos priepuoliai daugiau nebepasikartojo, o nerimas sumažėjo, tapo trumpalaikis, „švelnus“ ir pasireiškė vos kelis kartus. Antrosios konsultacijos metu pacientė džiaugėsi, kad jaučiasi sveika,“ –  sėkminga gydymo patirtimi dalijosi psichiatrė Daiva Petravičienė.

Šiandien skaičiuojama, jog net apie 90 procentų žmonių, kuriuos vargina nerimo sutrikimai, iš pradžių kreipiasi į vidaus ligų gydytojus ir tik gerokai vėliau yra nukreipiami pas psichoterapeutus ar psichiatrus. Jaučiant varginančius nerimo simptomus bei norint išsiaiškinti, ar nesergate nerimo sutrikimu, nuoširdžiai kviečiame apsilankyti „Biofirst“ pažangios medicinos bei estetikos klinikoje, kurioje galėsite pasikonsultuoti su kompetentinga psichikos sutrikimų specialiste, didelę sėkmingo darbo patirtį turinčia, o, svarbiausia, dėmesinga Jūsų nusiskundimams bei poreikiams, psichiatre Daiva Petravičiene. Rūpinkitės savimi ir leiskite mums Jums padėti.

Psichiatro paslaugų kainos

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu