mankštos nauda

Mankštos nauda organizmui

Reguliari mankšta yra dažnai nurašoma kaip papildoma, o ne pagrindinė sveikatingumo taisyklė. Tačiau, reguliari mankšta gali daryti tikrus stebuklus ne tik jūsų fizinei bet ir emocinei būsenai. Mankštos nauda yra daug platesnė nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Fiziniai pratimai gali pagerinti širdies veiklą, virškinimą, nuotaiką, sustiprinti kaulus, palengvinti ar net pilnai atsikratyti depresijos, sumažinti diabeto riziką, kraujospūdį, nerimą, stresą, pagerinti miegą ir išlaikyti sveikus sąnarius. Reguliarios mankštos paradoksas: išeikvodami energiją jūs įgyjate jos daugiau. Žinoma, tai įvyksta ne iš karto. Pirmosios mankštos treniruotės gali būti itin varginančios, tačiau po truputį stiprėjant raumenims ir lankstumui fiziniai pratimai tampa vis lengvesni ir malonesni.

Mankštos nauda- širdis

Mankštos nauda širdžiai prasideda nuo to, jog mankštinantis jūs priverčiate ją susitraukinėti greičiau ir taip ji stiprėja. Širdis yra raumuo, todėl ją priverčiant dirbti sunkiau pagerėja visos kraujotakos sistemos veikla. Kraujas teka lengviau ir sumažėja kraujospūdis. Tęsiant mankštą sutankėjus širdies plakimui, smegenyse padaugėja cheminių medžiagų, vadinamų cholaminais, kurie pakelia nuotaiką ir padeda kovoti su depresija. Harvardo universiteto psichiatras John Ratey tikina, kad mankšta padeda geriau susikoncentruoti, nusiraminti ir sumažinti impulsyvumą. Fiziniai pratimai taip pat gali sumažinti streso hormono kortizolio kiekį; per dideli jo kiekiai galiausiai sendina smegenis, nes susitraukia hipokampas. Taigi mankšta pagerina ir širdies ir smegenų funkciją. Tai yra geriausias vaistas prieš senėjimą.

Mankštos nauda- svorio treniruotės

Pratimai su svarmenimis arba kūno svorio pratimai priverčia jūsų raumenis sunkiai dirbti į veikiant pasipriešinimą. Tai skatina juos didėti. Daugelis vyresnio amžiaus žmonių nedaro šių pratimų, jų raumenys ir kaulai tampa per silpni, kad galėtų atlikti kasdieninius užsiemimus, pareikalaujančius jėgų, apie kurias dauguma iš mūsų nesusimąsto iki tol , kol jų jau nebelieka. Kilnojant svarmenis reguliariai arba atliekant svorio pratimus, ir pajusite kokia yra tikra mankštos nauda: raumenys sustiprės ir sustangrės, bei padės užkirsti kelią osteoporozei.

Mankštos nauda- nėštumas

Fiziniai pratimai padeda užtikrinti ir sveiką nėštumą. Fiziškai stiprios moterys, kurios mankštinasi prieš ir po nėštumo, yra linkusios lengviau išgyventi nėštumo laikotarpį ir gimdymą, ir po vaiko gimimo greičiau susigrąžinti buvusią formą. Visas mankštos ir kitas kineziterapijos paslaugas atliekamas BIOFIRST klinikoje galite rasti čia:  Kineziterapija   Informacijos šaltiniai: “Sveikos Mitybos vadovas” Dr. Rosemary Stanton ir “Veiksmingiausi Natūralūs vaistai žemėje” Jonny Bowden.