Žurnale „Stilius“ (2016 gruodžio 20 – Nr. 47) „Biofirst“ pažangios medicinos ir estetikos klinikos gydytojai dalinasi savo patarimais moterims:

Moterys besirūpindamos kitais neretai pamiršta save, tačiau ar tikrai galime būti gražios ir laimingos, jei sutrinka sveikata, trūksta energijos ar stinga laiko sau? Kokybiškas gyvenimas neatsiejamas nuo geros sveikatos, o ir gražios nesijausime, jei kankins ligos, oda išduos nepakankamą rūpestį savimi. „Biofirst“ klinikos specialistų teiraujamės, ko turėtų nepamiršti šiuolaikinė moteris. Pagrindiniai medicinos ir estetikos klinikoje dirbančių specialistų principai – atidumas, pagarba, konfidencialumas ir diagnostikos nuoseklumas.

Pas ginekologą lankytis reikia reguliariai

Gydytoja ginekologė Lina Kavaliūnienė: „Ginekologinių problemų gali atsirasti bet kuriuo moters gyvenimo laikotarpiu, tačiau reguliariai savo sveikatą tikrinasi tik nedidelė dalis moterų. Įvairių ginekologinių patologijų turi net 15 – 25 procentai mergaičių, jau nekalbant apie vyresnes moteris.

Todėl net neturint nusiskundimų pas ginekologą nuo 15 – 16 metų rekomenduoju lankytis kas metus, o praėjus apytiksliai trejiems metams nuo lytinio gyvenimo pradžios rekomenduojama atlikti pirmąjį citologinį Papanocolaou (PAP) tyrimą ir, nesant pakitimų, kartoti jį kas 1–2 metus.

Tarkime, PSO (Pasaulio sveikatos organizacijos) duomenimis, kas ketvirta moteris pasaulyje skundžiasi dėl įvairaus laipsnio šlapimo nelaikymo. Juk dabar šią problemą galime gydyti be operacijų – pasitelkę lazerinę ginekologiją. Tai neskausminga ir efektyvu.“

Skydliaukės sutrikimai – rimta grėsmė

Gydytoja endokrinologė Gintautė Šapokaitė: „Kažkodėl itin mažai kalbama apie tai, kiek daug procesų priklauso nuo sklandžios skydliaukės veiklos, o juk jos gaminami hormonai reguliuoja daugybės organų veiklą, nuo jos priklauso energija, nuotaika, svoris, odos ir plaukų  grožis, net vaisingumas bei lytinė funkcija. Trečdalis skydliaukės ligomis sergančių moterų jaučia mėnesinių ciklo sutrikimus, o laukiantis šie sutrikimai gali atsiliepti net vaisiaus vystymuisi.

Skydliaukės sutrikimai diagnozuojami kas penktam Lietuvos gyventojui, moterims dažniau nei vyrams. Pastebėjau, kad dėl skydliaukės sutrikimų itin pavėluotai kreipiasi jauni žmonės, vienintelis patarimas norint išvengti skydliaukės problemų – profilaktiškai tikrintis. Juk eidami darytis kraujo tyrimų galite pasitikrinti ir skydliaukės funkciją. Tiriant kraują nustačius svarbių rodiklių nukrypimą nuo normos, reikėtų kreiptis į gydytoją endokrinologą, kuris pacientą apžiūrės ir nustatys, ar reikėtų pasitikrinti echoskopu ar kitais būdais.“

Krūtų vėžio profilaktika

Gydytojas radiologas Henrikas Kiguolis: „Dauguma žmonių nori tikėti, kad sveiki bus amžinai, tačiau vėžys – klastinga ir neplanuojama liga. Krūties vėžys – dažniausiai pasitaikanti onkologinė liga Lietuvoje. Ankstyvos šio vėžio stadijos dažniausiai nesukelia skausmo ar pastebimų simptomų, o dauguma mirties nuo vėžio atvejų susiję su tuo, kad jis buvo diagnozuotas per vėlai.

Periodiškai atliekamas tyrimas ultragarsu – geriausia priemonė to išvengti. Krūtų echoskopiją rekomenduoju moterims, sulaukusioms 25 metų.

Tyrimą profilaktiškai kartoti bent kartą per metus. „Biofirst“ klinikoje naujausios kartos japoniška aparatūra nustatomi smulkiausi, tai yra ankstyviausi, pakitimai. Echoskopija  leidžia laiku aptikti ne tik vėžį, bet ir kitokius audinių pažeidimus, auglius, mazgelius, cistas ir uždegimus.

Svarbiausia – odos sveikata

Medicinos  mokslų  daktarė dermatovenerologė Jurgita Karčiauskienė: „Pirmiausia oda turi būti sveika, tik tuomet ji bus graži ir švytinti. Daugelį odos problemų sprendžiame moderniais lazeriais. Mano nuomone, tai greitas, saugus ir veiksmingas būdas. Juk technologijos žengia į priekį, kodėl gi jomis nesinaudojus? Aišku, nerasime moters, kuri nenorėtų jauna ir graži likti amžinai.

Klinikoje taikome trombocitais prisodrintos kraujo plazmos PRP terapiją, botulino toksino ir hialurono rūgšties injekcijas, frakcinį veido odos atjauninimą ir kitus inovatyvius būdus. Turint odos problemų ar norint pagerinti jos būklę pirmiausiai reikėtų pasitarti su specialistu – gydytoju dermatovenerologu,  kuris pasiūlys tinkamiausią sprendimą kiekvienam pacientui.“

Odos priežiūra žiemą

Estetinės medicinos specialistė Žaneta Lubianskienė: „Daugiausiai problemų  dėl odos žiemą turi jautrios ir sausos odos savininkės, dažniausiai šaltuoju metų laiku joms reikia drėkinamųjų ir sudirgintą odą raminančių procedūrų.

Oda kenčia ne tik nuo temperatūros svyravimų, bet ir žvarbaus vėjo, sauso bei šilto patalpų oro. Ji sausėja, praranda stangrumą ir pilkėja. Būtent žiema daugumai moterų „dovanoja“ pirmąsias raukšles. Renkantis kosmetiką rekomenduoju nepamiršti, kad kosmetika, tinkama jaunoms merginoms,  netinka  vyresnėms  moterims, o, tarkime, pernelyg ankstyvas senėjimą stabdančios kosmetikos naudojimas gali sukelti aknę.

Dieną patariu rinktis maitinamuosius, nuo šalčio apsaugančius aliejinius kremus. Prieš eidamos į lauką ne tik veidą, bet ir rankas patepkite maitinamuoju kremu. Renkantis kosmetiką geriausia tartis su jūsų odą prižiūrinčia specialiste – ji patars, kaip suderinti procedūras specialisto kabinete su odos priežiūra namuose.“