Hialurono rūgšties injekcijos

Šiais laikais nesutiktumėte moters, kuri nenori atrodyti jaunai, gražiai ir patraukliai. Anksčiau ar vėliau ateina laikas, kai kiekviena iš mūsų susimąsto, kaipgi išsaugoti amžinai jauną veidą, o dar geriau – gražinti prabėgusią jaunystę. Grožio industrija siūlo begalę kovos už jaunystę būdų: plastines operacijas, gydomąją kosmetiką, aparatines ir procedūras lazeriu. Tačiau šiandien bene populiariausias kelias atgal į jaunystę – hialurono rūgšties injekcijos.

 

Apie hialurono rūgšties injekcijas, jų veikimo principą ir sklandančius mitus kalbėjomės su „Biofirst“ klinikos gydytoja dermatovenerologe Jurgita Karčiauskiene.

 

Kas yra hialurono rūgštis?

Hialurono rūgštis – natūrali medžiaga, aptinkama mūsų organizme. Su amžiumi šios medžiagos netenkame, todėl mūsų oda praranda elastingumą ir sausėja. Hialurono rūgštis veikia kaip antioksidantas, saugo odą nuo žalingų aplinkos veiksnių.

 

Kam naudojama hialurono rūgštis?

Šiandien hialurono rūgštis estetinėje dermatologijoje naudojama labai plačiai. Pirmiausia – biorevitalizacijai, kurios metu nedidelis keikis hialurono rūgšties paviršinių odos injekcijų metu paskirstomas po visą veikiamą plotą. Ši procedūra atstato odos drėgmę, kurią ji praranda ne tik su amžiumi, bet ir dėl aplinkos poveikio, netaisyklingos mitybos, streso, nemigos ar naudojant agresyvias kosmetikos priemones. Hialurono rūgštis taip pat gali būti naudojama ir veido kontūravimui, kuomet žmogų vargina per siauros lūpos, netinkama nosies forma, nuo nuovargio, genetiškai ar su amžiumi išryškėja paakių patamsėjimas, atsiranda maišeliai po akimis. Senstant veidas netenka klasikinės ovalo formos, dėl kurios jis atrodo jaunas, o veido apimtys persiskirsto ir apatinė veido dalis pasidaro ryškesnė, platesnė, formuojasi raukšlės. Atstatyti veido ovalo formą galima pasitelkiant hialurono rūgšties injekcijas.

 

Kaip ir kokiu principu veikia hialurono rūgšties injekcijos lyginant raukšles?

Hialurono rūgštis sulaiko odoje vandenį, todėl suleidus jos į odą, raukšlelės užpildomos ir tampa mažiau matomos. Kontūruojant veidą giliomis injekcijomis, į tam tikrus taškus suleista hialurono rūgštis užpildo trūkstamas veido vietas ir atstato ovalą. Tokiu atveju užpildai „guli“ ant kaulo ar giliai po oda ir išsilaiko iki metų ar dviejų.

 

Kuo skiriasi botulino toksino ir hialurono rūgšties injekcijos?

Botulino toksino injekcijos puikiai tinkamos esant padidėjusiam veido raumenų tonusui, ypač kai yra ryškios raukšlės kaktoje, tarp akių ar apie jas. Botulino toksinas paraližuoja raumenis, todėl raukšlės netrukus išsilygina. Tai labai efektyvios procedūros, o rezultatu džiaugiamasi net 3-6 mėnesius. Hialurono rūgšties injekcijos pasižymi visiškai kitokiu veikimo principu – jos daugiau formuoja veido kontūrą, užpildo kai kurias raukšles, bet raumenų neveikia. Dažnai raukšlelės pilnai neišsilygina, tiesiog tampa ne tokios gilios ir ne taip aiškiai pastebimos.

 

Kam rekomenduotumėte hialurono rūgšties injekcijas?

Jei veidas yra praradęs pilnumą, o oda suglebusi – šios injekcijos kaip tik Jums. Vis dėlto, geram efektui pasiekti dažnai reikalingas įvairių procedūrų kompleksas: trombocitais praturtintos plazmos procedūros, kurios skatina odos regeneraciją, lazerio procedūros, kurios stangrina odą, lygina randus bei mažina pigmentaciją. Botulino toksino injekcijos atpalaiduoja raumenų spazmus, todėl, pakartojus procedūrą keletą kartų, išlyginamos net giliausios raukšlės. O štai hialurono rūgšties injekcijos atstato veido ovalą ir koreguoja drėgmės praradimą. 

 

Ar hialurono rūgšties injekcijos saugios ir efektyvios?

Šios injekcijos turi savo indikacijas ir jei jas atlieka gydytojas specialistas, jos laikomos saugiomis. Bet kokiu atveju gydytojas, prieš atlikdamas procedūrą, pacientą informuoja, kaip teisingai elgtis po jos ir kokio šalutinio poveikio galima tikėtis. Nors efektas matomas iš karto, po procedūros injekcijos vieta gali parausti, patinti, nežymiai niežėti ar perštėti. Šios reakcijos savaime praeina per vieną-dvi dienas. Gali atsirasti mėlynės, kurios išnyksta savaime per 5-10 dienų.  Jeigu reakcija išliktų ilgiau, būtina pakartotinai kreiptis į procedūrą atlikusį gydytoją.

 

Klinikoje taikome trombocitais prisodrintos kraujo plazmos PRP terapiją, botulino toksino ir hialurono rūgšties injekcijas, frakcinį veido odos atjauninimą ir kitus inovatyvius būdus. Turint odos problemų ar norint pagerinti jos būklę pirmiausiai reikėtų pasitarti su specialistu – gydytoju dermatovenerologu,  kuris pasiūlys tinkamiausią sprendimą kiekvienam pacientui.“, – kalbėjo gydytoja dermatovenerologė Jurgita Karčiauskienė.

 

Hialurono rūgšties injekcijų kainos

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu