Daugeliui moterų vizitas pas ginekologą – nemaloni prievolė. Ją atlikti prisiverčiama dažniausiai jau turint nusiskundimų. Tačiau įveikusios savo vidinį nerimą bei neigiamas nuostatas, galime įveikti ir daugumą intymiausių sveikatos bei estetinių problemų. Apie pažangiausias medicinos technologijas, ginekologiją „po vienu stogu“, dažniausiai pasitaikančias ligas bei jų prevenciją, kalbamės su „Biofirst“ klinikos akušerėmis-ginekologėmis.

Ginekologinės ligos yra itin klastingos

Pastarąjį dešimtmetį visuomenėje yra vis daugiau kalbama apie gimdos kaklelio vėžį. Valstybinė patikros programa veikia apie 13 metų, tačiau ši metodika turi savų trūkumų. Onkoginekologė prof. dr. Daiva Vaitkienė perspėja, kad būtent ginekologinės ligos negali būti ignoruojamos, nes yra klastingos: „Dažnai net ir itin rimtų susirgimų turinčios moterys jaučiasi visiškai gerai, todėl pasitikrinti neateina. Gimdos kaklelio patikros programa ilgainiui išvargina dėl dažno tyrimo kartojimo bei gan menko tikslumo (svyruoja tarp 70% - 30%), didinančio nerimą ir netaupančio šiuolaikinės moters laiko”. Paklausta apie diagnostines alternatyvas, profesorė išskyrė skystųjų terpių citologinį tyrimą: “Šis tyrimas pirmiausia yra kur kas kokybiškesnis bei platesnio pobūdžio. Jo metu galima nustatyti ne tik citologinius gimdos kaklelio pokyčius, todėl gali būti sutaupomos lėšos ir laikas, skirtas papildomiems tyrimams. Nepasitvirtinus gimdos kaklelio vėžio diagnozei, moterį nuraminu maždaug 1-5 metams. Todėl net ir vidutines pajamas uždirbanti moteris gali sau leisti kartą per 3 metus išsitirti tikrai kokybiškai. Visuomenės sveikatos požiūriu, tai būtų prabanga. Individualaus asmens požiūriu – neįkainojama investicija į savo sveikatą”.

Lazerinė ginekologija: raktas, atveriantis daugybę durų 

“Biofirst” klinikos akušerė-ginekologė Asta Valytė – ne tik klasikinės, bet ir homeopatinės medicinos specialistė, kasdien konsultuojanti daugybę moterų. Anot gydytojos, šiandien vis ryškiau pastebima tendencija, kai pacientės vengia hormoninių gydymo principų, ieško alternatyvų: “Homeopatija gali padėti spręsti net ir labai rimtas problemas, pvz.: kai kurias nevaisingumo formas. Augaliniai hormonai yra žymiai “draugiškesni” moters organizmui, todėl jeigu pacientės būklė nėra už natūropatinio gydymo ribos, pirmiausia taikau organiškus gydymo metodus.”

Anot gydytojos, dvi dažniausiai pasitaikančios pagrindinės pogimdyvinės problemos – šlapimo nelaikymas bei makšties relaksacija.  Kadaise buvusios tiesiog nesprendžiamomis, dabar yra efektyviai pašalinamos lazerinės ginekologijos ir fitoterapijos kompleksu. Gyd. A. Valytė ragina nebijoti lazerinių procedūrų, nes jos nėra invazinės ar skausmingos; išvengiama anestezijos. “Procedūros metu yra stimuliuojama natūrali kolageno sintezė. Tokiu būdu vidinė gleivinė atgauna elastingumą ir lubrikaciją, tampa storesnė ir minkštesnė. Chirurginė invazija kartais būna neišvengiama, tačiau lazerinę ginekologiją rekomenduoju rinktis kai tik tai įmanoma.”
Plačiau apie lazerinę ginekologiją, galite pasiskaityti čia.

Ginekologinė revoliucija – gydymas sava kraujo plazma 

Dar vienas metodas, padedantis spręsti ginekologines problemas – PRP (trombocitais praturtintos plazmos) procedūra. Anot “Biofirst” klinikos gyd. Akušerės-ginekologės Linos Čiaplinskienės, nors PRP labiau žinoma kaip veido odos atjauninimo procedūra, naudojama ginekologijoje ji nenusileidžia savo efektyvumu. Ne tik estetinių, bet ir patologinių būklių gydymui. “Iš pacientės venos yra paimami 2 kraujo mėginėliai. Kraujas centrifūguojamas, kol iš jo išskiriama plazma. Ji yra suleidžiama į problemines vietas, kartu su hialurono rūgštimi. Trombocitai yra pagrindiniai veiksniai, kietųjų ir minkštųjų audinių regeneracijos mechanizme. Jie stimuliuoja augimo faktorius, kurie dalyvauja kamieninių ląstelių migracijoje, diferenciacijoje ir proliferacijoje. Todėl jeigu pacientė skundžiasi, pvz.: makšties atrofijos sukeltu šlapimo nelaikymu, ši procedūra duoda puikių rezultatų“. Gyd. L. Čiaplinskienė kasdien padeda moterims, pasiryžtančioms spręsti ne tik sveikatos, bet ir ginekologines estetikos problemas. Sėkmingai atsikratoma diskomfortą sukeliančių būklių: niežėjimo, sausumo, deginimo pojūčio, makšties laisvumo, tarpvietės randų po epiziotomijos, po gimdymo išsiplėtusios įeigos į makštį ir kt.

Nėštumas: kaip nepraleisti nei vieno reikalingo tyrimo? 

Žinia apie vaikelio atsiradimą kartu ir džiugina, ir baugina, ir reikalauja atsakomybės. Anot akušerės-ginekologės Linos Kavaliūnienės, nėštumo metu moteriai reikalingas atidus ir visokeriopas gydytojų rūpestis, kūrį gali užtikrinti gali nėščiųjų priežiūros programa. Ji yra patvirtinta Sveikatos Apsaugos Ministerijos, tačiau įvairiose įstaigose skiriasi medicininės įrangos galimybės bei kt. faktoriai: „Klinikoje turime galimybę dirbti su tikrų profesionalų komanda, apie būsimos mamos sveikatą pagalvojome visokeriopai. Visi reikalingi tyrimai, alternatyvūs gydymo metodai, kineziterapinė mankšta – viskas po vienu stogu. Kruopščiai atrenkami net maisto papildai – rekomenduojame tik ekologiškus, veganiškus preparatus.“. Gyd. A. Kavaliūnienė pabrėžė, kad net ir medicininės įrangos galimybės vaidina ne paskutinį vaidmenį: „Dirbame su aukščiausio lygio echoskopu, įgalinančiu nepaprastai ryškiai pastebėti net menkiausius pakitimus. Kiekvienam pacientui skiriame tikrai daugiau nei 7 minutes; čia jums ir būsimajam mažam žmogučiui visada turime laiko.“. Palyginus atskirai atliekamų tyrimų kainas, nėščiųjų priežiūros programa leis net ir sutaupyti.