Neurologija – viena įdomiausių ir sudėtingiausių medicinos atšakų. Žmogaus nervų sistemos kompleksiškumas, dažniausiai reikalauja kompleksinių gydymo priemonių. Apie tai, kuo neurologijoje pasitarnauja botulino toksinas, kodėl skausmas vienoje kūno pusėje gali pranašauti visai kitokias ligas ir kaip jas galima spręsti natūraliais metodais, pasakoja „Biofirst“ klinikos gydytojai-neurologai.

Manualinė terapija: skaudantys keliai gali įspėti apie žarnyno problemas!
Gydytojas-neurologas Jonas Šereiva:

„Manualinė terapija yra funkcinės medicinos dalis, pritaikyta darbui su organizmo struktūromis: stuburu, sąnariais 

Gydytojas-neurologas Jonas Šereiva

ir kaulais. Didžiausias manualinės terapijos privalumas – galimybė ir gydyti, ir ja naudotis kaip vienu iš diagnostinių įrankių. Kaip visa tai veikia? Tarkime, kad žmogus plaktuku susižeidė pirštą. Mokslinių tyrimų atlikti nereikia; reikia gydyti lokalų sužeidimą. Tačiau jeigu skausmas, tirpimas ar kitokie nemalonūs pojūčiai atsiranda staiga ir „be priežasties“ – būtent jos ir ieškau. Neseniai pas mane lankėsi vyras, besiskundęs kairiojo klubo ir šlaunies skausmu. Paaiškėjo, kad problema buvo visiškai ne susidėvėjusiame sąnaryje, o... prostatoje. Todėl jeigu radiologiniai tyrimai neparodo konkrečios vietos patologijos – galima įtarti kitą ligą. Kitas pavyzdys – kelio skausmai. Įprastai pacientas yra siunčiamas ištyrimui dėl galimų menisko pakitimų, vyksta pas reumatologus, ieškoma patologijos pačiame sąnaryje. Neradus tikrosios skausmų priežasties, išeiti iš aklavietės gali padėti neurologas. Gali būti, kad kelio skausmo priežastis – įvairios plonųjų žarnų patologijos, nusilpninusios keturgalvių raumenų galūnes. Jie yra susiję su plonosiomis žarnomis, tęsiasi kirkšnyse, o užsibaigia kelių srityje, kur ir patiriamas skausmas. Apskritai dažnas skausmo mechanizmas yra toks: kai silpnasis raumuo nedirba, jį tenka pavaduoti kitam raumeniui - sinergistui. Šis mechanizmas galioja ir stuburui. Todėl, kol vienas raumuo išliks spazmuotas, jokie vaistai nuo skausmo nepanaikins problemos šaknies. Laikiną pagerėjimą galima suteikti, tačiau visais atvejais primygtinai rekomenduoju kreiptis į gydytoją. Jeigu jūsų kaimynui skaudėjo nugarą ir jam padėjo masažai – tikrai nereiškia, kad tai tiks ir jums. Vienam žmogui galvą skauda dėl skrandžio, kitam – dėl aukšto spaudimo. Žmogaus organizmas yra sistema, kurioje kiekvienas „sraigtelis“ gali sukelti įvairiausius padarinius. Juos išnarplioti gali padėti tik patyręs specialistas.“.

 

Kuo neurologijoje pasitarnauja botulino toksinas ir ką signalizuoja svaigstanti galva?
Gydytoja-neurologė Aistė Čikotienė:

„Ko gero apie tai niekada nesusimąstėte, tačiau mažiausiai vieną neurologinį simptomą bent kartą gyvenime yra pajutęs 

Gydytoja-neurologė Aistė Čikotienė

kone kiekvienas žmogus. Tai – galvos svaigimas. Šis sveikatos sutrikimas gali pasireikšti staigiai keliantis iš lovos, greitai pasukant galvą. Tačiau svarbu įsidėmėti, kad ne visi galvos svaigimo atvejai praeina greitai ir neskausmingai. Reikėtų sunerimti, jeigu svaigimas nepraeina po kelių sekundžių pakeitus kūno padėtį pato­gesne padėtimi, arba pradėjus dirbti kasdienius darbus. Galvos svaigimas lydimas tam tikrų kitų požymių (galimas paralyžius, koordinacijos, regėjimo sutrikimai), gali signalizuoti netgi apie labai rimtą, ūminį galvos smegenų kraujotakos sutrikimą – insultą. Šis po savęs palieka įvairių skaudžių pasekmių. Viena jų – rankos raumenų sustingimas (spastika). Jis gali atsirasti ne iš karto, praėjus 6 mėnesiams ir vėliau. Laikui bėgant, spastika stiprėja. Ranka nebeatlieka savo funkcijos, todėl atsiranda įvairių problemų: nuo higieninių iki sveikatos. Nėra abejonės, kad tokių ligonių ir jų artimųjų gyvenimas pasunkėja, todėl botulino toksino injekcijos yra puiki galimybė susigrąžinti bent dalį savarankiškumo. Po injekcijų atsipalaiduoja raumenys, juos tampa lengviau mankštinti, sumažėja skausmas. Botulino toksinas turi savybę blokuoti nervinius impulsus, atpalaiduoti raumenį. Todėl šis laiko patikrintas preparatas yra populiarus ne tik estetinėje medicinoje, bet sėkmingai naudojamas ir gydymo tikslais. Kalbant apie insultą, kaip ir apie bet kokį kitą sutrikimą, visada geriausia jo apskritai išvengti. Tačiau jeigu to padaryti nepavyko, gyvenimo kokybę vis vien galima pagerinti. Svarbu nepasiduoti, nes medicina žengia į priekį, o kartu su ja ir mes, gydytojai.”

Alternatyvus neurologinių problemų sprendimas
Gydytojas-neurologas, homeopatas Raimondas Greičius:

„Nors alternatyvi medicina vis dar sulaukia kritikos, pats ja pradėjau domėtis būtent tada, kai pastebėjau apčiuopiamus 

Gydytojas homeopatas Raimondas Greičius
Gydytojas-neurologas Raimondas Greičius

gydymo rezultatus. Dar būdamas medicinos studentas, mačiau, kaip stipriai galima padėti pacientui, neužteršiant jo kūno cheminiais preparatais. Nei homeopatai, nei akupunktūristai neneigia klasikinės medicinos priemonių poreikio – visa tai suderinti ir galima, ir kartais privaloma. Tačiau mūsų visuomenė vis labiau priima faktą, kad gyvenant ir taip didelėje taršoje, verta pabandyti grįžti prie tūkstantmečius skaičiuojančios išminties. Pvz.: daugelis akupunktūrinių organizmo taškų yra išnagrinėti jau prieš kelis tūkstančius metų Kinijoje, toliau tobulinti kitose Azijos šalyse. Akupunktūra gali padėti ne tik neurozių (pvz.: šlapinimasis į lovą, veido tikai, hiperaktyvumas ir pan.) bet ir galvos skausmų (pvz.: migrenos), depresijos, astmos, lėtinių plaučių ligų, virškinimo bei daugybės kitų ligų gydymui. Akupunktūra gali padėti net mesti rūkyti ar pakoreguoti savo kūno svorį! Svarbus šiuolaikinis akupunktūros pritaikymas yra biopunktūra – homeopatinių medikamentų suleidimas į akupunktūrinį tašką (-us). Tada veikia du komponentai: dūris į patį tašką ir vaistas, veikiantis konkretaus organo funkciją. Kadangi šiandien vaistų (homeopatinių ir cheminių) pasirinkimas yra itin gausus, džiaugiuosi galimybe individualiai ištestuoti bet kokį preparatą, pritaikant konkrečiam pacientui. Tam pasitarnauja alternatyvios medicinos priemonės; pvz.: Folio metodas, naudojamas ir maisto netoleravimo testams. Apibendrinant galėčiau pasakyti, kad natūralus gydymas išties pareikalauja daugiau laiko ir pastangų ne tik gydytojui, bet ir pačiam pacientui. Tačiau tie, kas tam pasiryžta, tausoja savo sveikatą ir įgauna daug naudingų žinių, tolimesnių ligų prevencijai.“

Užsiregistruoti galite:Registracija internetu