Kaip rūpintis savimi, kad atėjus rudeniui oda nepateiktų nemalonių „staigmenų“ skaitykite naujausiame „Stilius“ žurnalo numeryje. Savo patirtimi dalijasi klinikos „Biofirst“ gydytoja dermatovenerologė medicinos mokslų daktarė Jurgita Karčiauskienė ir estetinės medicinos specialistė Žaneta Lubianskienė.

Interviu ištrauka:

Kokias procedūras rekomenduojate atlikti vasarą, o kokias atidėti vėsesniam metų laikui?

Ž.L.: Siūlau kuo mažiau agresyvias veido procedūras. Veikiama saulės oda sausėja, todėl būtinos drėkinančios, maitinančios, stiprinančios apsaugines savybes procedūros. Svarbu reguliariai valyti odą, kad pašalintume smėlį, prakaitą ir nešvarumus. Vasarą labiausiai mėgstu atlikti odos šveitimo vandeniu procedūras „FaceLAB“ aparatu, jos ne tik švelniai valo, bet ir drėkina odą, todėl ji atrodo skaisti ir gyvybinga.

Visi žinome, kad saulė odai gali pakenkti, tačiau kaip tinkamai nuo jos apsisaugoti?

Ž.L.: Pagrindinė apsauga odai – kremai su apsaugos faktoriumi (SPF). Nors šiais laikais dauguma kokybiškų dieninių kremų ir kreminių pudrų turi SPF, aš rekomenduoju papildomai naudoti ir apsauginį filtrą nuo saulės. Be to, svarbu atkreipti dėmesį ir į filtro sudėtį, nes saugiausi yra ne cheminiai, o organiniai ir mineraliniai filtrai, jie ypač gerai toleruojami, saugesni ir tinka net vaikams.  Mano mėgstamiausias – mineralinis „The Organic Pharmacy“ apsauginis kremas nuo saulės.

Kaip  elgtis su į Aknę linkusia oda šiltuoju metų laiku?

J.K.: Dalis pacientų, kuriuos vargina aknė, vasarą džiaugiasi lygesne oda, tačiau kitiems odos būklė pablogėja. Vis dėl to, nors aknės būklė saulėje gali pagerėti, taip gydytis nevertėtų, nes tai laikinas pagerėjimas, o esant uždegiminiams procesams ir būnant saulėje gali susidaryti rusvos dėmės, kurias išnaikinti labai sunku.

Ž.L.: Šiltuoju metų laiku naudojamos kosmetikos priemonės turėtų būti lengvesnės, turinčios daugiau drėgmės ir mažiau aliejų. Per karščius reikėtų keletą kartų per dieną valyti odą toniku ar losjonu, dažniau atlikti valančias kaukes.

Ar tiesa, kad vasarą galima nebesibaiminti lazerinių procedūrų?

J.K.: Iš tiesų, dauguma lazerinių procedūrų yra saugios ir vasarą.  Naujausios technologijos suteikia tokias galimybes, jei pacientas saugosi saulės Vis dėl to reikia atsižvelgti į paciento odos tipą, pigmentacijos sutrikimus ir vartojamus vaistus, todėl prieš planuojant lazerines procedūras, reikalinga gydytojo dermatologo konsultacija.

O ar galima lazeriu šalinti plaukelius, jei oda įdegusi?

J.K.: Vieninteliu Lietuvoje „MeDioStar NeXT PRO“ lazeriu plaukelius galima šalinti ne tik be skausmo, bet ir nuo įdegusios odos, tačiau, kaip ir minėjau, prieš tai gydytojas turi įvertinti Jūsų odos būklę ir parinkti tinkamiausią gydymo rėžimą.

Daugiau apie procedūras lazeriu skaitykite www.bioklinika.lt, apie saugius ir natūralius produktus www.biovaistine.lt